Videa a texty pro nově diagnostikované pacienty.
Články
Česká onkologická společnost vyzývá všechny onkologické pacienty, aby pomohli zmapovat cestu pacienta k onkologické diagnóze v České republice a vyplnili dotazník Hlasu onkologických pacientů do 31. března 2024. Vaše odpovědi pomohou nastavit co nejefektivnější a nejlepší cesty pacientů onkologickou péčí v ČR.
Praha 6. 10. 2022. Tisková zpráva. Když si člověk vyslechne, že má rakovinu, zaskočí ho to. Po čase, ale začne hledat informace a zaměří se na zvládnutí nemoci. Léčba je prvním stupněm, co ale může dělat člověk sám? Na to se ptají jak onkologicky nemocní, tak jejich blízcí, kteří spolu s nimi životem s nemocí procházejí. Možností péče o sebe a další odborné podpory je mnoho, měly by však vytvářet jeden smysluplný celek.
Mluvit se svými dětmi o své nemoci není pro pacientky s diagnózou rakoviny prsu jednoduché.
Pro maminky s dětmi je tu projekt, který Mamma HELP ve spolupráci s psychology nabízí.
Jste na začátku cesty, léčba je před Vámi, je to pro Vás nová situace, nevíte, co se bude dít dále, co můžete očekávat, kde a v čem se Vám dostane pomoci? Poslechněte si předsedkyni České onkologické společnosti Doc. MUDr. Janu Prausovou, Ph.D., MBA. Pod videem najdete důležité odkazy.
Občanské sdružení Nejsi na to sama zmapovalo v komplexním onkologickém centru průběh léčby rakoviny prsu a vytvořilo průvodce pro ženy postižené touto nemocí. Filmem provází pacientka.
Co se děje po stanovení diagnózy, jaká je léčba a co všechno pacienta čeká? Odpovídá Prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc. ,dr.h.c., předseda České onkologické společnosti.