Informace o všech smysluplných velkých i malých aktivitách a projektech, které mají za cíl informovat veřejnost od dětí po seniory o důležitosti prevence a snížit tak výskyt zhoubných onemocnění v České republice a úmrtnost na ně. Pokud jste zdravotnické pracoviště, pacientská organizace, firma, radnice nebo škola a realizujete v oblasti onkologické prevence úspěšné aktivity, napište nám o nich.
Články
Na Linkos jsme pro Vás připravili nový kalendář akcí, který je určen onkologickým pacientům a jejich blízkým a také celé laické veřejnosti! V tomto kalendáři najdete pozvánky na přednášky, webináře a další akce s onkologickou tématikou. Organizátory těchto akcí není jen onkologická společnost a její sekce, ale také pacientské organizace, jednotlivé nemocnice, instituce a onkologické projekty. Pořádáte-li nějakou akci z oblasti onkologie, která je určená laické veřejnosti, řekněte nám o ní a požádejte o její přidání na této stránce.
Jaké druhy rakovinových onemocnění nás ohrožují? Co dělat, abychom snížili riziko onemocnění? Na co máme nárok, co hradí zdravotní pojišťovna? Jakých příznaků si máme všímat? Kde hledat další informace a pomoc?
Srdečně zveme všechny pacienty, jejich blízké, lékaře, sestry a další zdravotnické odborníky na již třetí cyklus přednášek z oboru psychoneuroimunologie, tentokrát s podtitulem "Možnosti psychické podpory zdraví a prevence návratu onkologického onemocnění". Projekt pro Vás a připravuje Česká onkologická společnost ve spolupráci s PhDr. Ing. Martinem Pospíchalem a dalšími odborníky z oborů psychologie, onkologie a zdravého životního stylu v rámci projektu v oblasti prevence s názvem #MysliProtiRakovině. Na rozdíl od jiných projektů v oblasti prevence se soustředí především na lidskou mysl, tedy naše prožívání, jeho možný vliv na lidské zdraví a nemoc jako takovou.
Hlídej se! Tak zní podtitul přednášky, se kterou v Městské knihovně v Praze vystoupí badmintonista Petr Koukal spolu se zástupci obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius. Cílem přednášky bude příchozí seznámit s významem samovyšetření varlat a prsu při prevenci rakoviny. Besedu, která je naplánována na 2. dubna 2019, pořádá Výbor dobré vůle Olgy Havlové ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.
Tým Národního screeningového centra Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky si Vás dovoluje pozvat na letošní konferenci PreVOn 2018, která se se koná 13.–14. listopadu 2018 v TOP Hotelu Praha. Tématem konference jsou Bariéry v přístupnosti a prostupnosti screeningu zhoubných nádorů a dále proběhnou dva workshopy se zaměřením na Hodnocení a kontrolu kvality onkologické péče a Pilotní projekty časného záchytu organizované Národním screeningovým centrem ÚZIS ČR.
Česká urologická společnost zve všechny generace k příjemně strávenému odpoledni v parku Ladronka 28. září. Dozvíte se spoustu informací o urologických potížích, včetně nádorových onemocnění urogenitálního traktu. (URO)logické kroky ke zdraví vás zvou k neformálním konzultacím s lékaři a odborníky. Bez objednávání. Bez čekání. Odborníci s různým zaměřením v jeden čas na jednom místě.
Uzel na kapesníku jako připomínka NEZAPOMEŇ na… je symbolem, který má připomenout ženám pravidelné samovyšetřování prsu, ale i návštěvu mamografu. Uzel lze samozřejmě uvázat na čemkoli co je zrovna po ruce, a nemusí to být jen záležitost ženy samotné. Do hry je dobré vtáhnout i mužskou polovinu lidstva, pánové tím mohou dát najevo svou lásku a starost o zdraví té, na které jim záleží.. Kampaň pacientské organizace Mamma HELP.
Hledáme podporu pro projekt Rok psychoonkologické prevence #MysliProtiRakovině. Cílem projektu je věnovat se doposud opomíjené možnosti využití psychologických poznatků při prevenci a zvládání onkologického onemocnění. Výbor České onkologické společnosti vyjádřil na svém zasedání 26. 9. 2017 podporu projektu.
Jak je na tom vaše prostata, můžete zjistit, pokud se zapojíte do projektu„Časný záchyt rakoviny prostaty“, který VZP realizuje ve spolupráci s Českou urologickou společností.
Experimentuje vaše dítě s kouřením? Víte, jaký je rozdíl mezi kuřáckým a nekuřáckým domovem? Jak moc je nebezpečné pasivní kouření? Co je zbytkový kouř? Vadí dětem, když jejich rodiče doma kouří? Na tyto a další otázky odpovídá projekt Nekuřácké domovy.
4. únor, Světový den proti rakovině se blíží. Připojte se letos k celosvětové kampani i vy! Cílem celosvětového hnutí je předejít zbytečným úmrtím a zachránit milióny životů po celém světě šířením osvěty o prevenci rakoviny, vyvracením mýtů o této chorobě a vzděláváním obyvatel a tlakem na státní správy i jednotlivce, aby každý svým dílem přispěl k zastavení celosvětové epidemie rakoviny. Letošní 4. únor proběhne pod heslem "We Can. I Can" (Můžeme. Mohu) a vyzývá všechny jednotlivce i organizace, aby se pod tímto heslem (a na sociálních sítích s tímto hashtagem #WeCanICan) připojili k celosvětovému hnutí proti rakovině.
Více na www.worldcancerday.org
Poslední týden v květnu proběhne Evropský týden proti rakovině. Přečtěte si odpovědi na otázky o rizicích rakoviny a co dělat, abychom snížili riziko onemocnění. Článek a video.
Podívejte se, co všechno se může dít ve vašem střevě. Putování nafukovací makety tlustého střeva úspěšně pokračuje do Hodonína.