Lékař a multidisciplinární tým

Informace pro každodenní praxi i pro vzdělávání lékařů, včetně lékařů prvního kontraktu, sester, laborantů i nezdravotnických profesí, které jsou součástí komplexní péče o onkologicky nemocné.

Dohody ČOS s plátci péče v části Česká onkologická společnost

Nejnovější články a videa

Počet nalezených článků: 1313 zrušit všechny filtry

Téma: Cílená léčba v onkologii v roce 2012

Účastníci:

přednostové onkologických klinik ČR nebo jejich zástupci, zástupci KOC, České onkologické společnosti ČLS JEP, VZP, Svazu zdravotních pojišťoven a zástupci SÚKL.

Téma: Budoucnost cílené léčby v onkologii – realita a možnosti

Účastníci: přednostové onkologických klinik ČR nebo jejich zástupci, zástupci KOC, České onkologické společnosti ČLS JEP, VZP, Svazu zdravotních pojišťoven a zástupci SÚKL.

Výzva ke spolupráci s Dobrým andělem je určena onkologům, sociálním pracovníkům, psychologům a dalším odborníkům pečujícím o onkologické pacienty. Máte-li mezi svými pacienty rodinu s dětmi, ve které některý její člen onemocněl onkologickou diagnózou a rodina se v důsledku nemoci ocitla ve finanční tísni, prosím, oslovte tuto rodinu ještě v těchto dnech a vyplňte své doporučení v Žádosti o pravidelnou finanční pomoc pro rodiny s dětmi. Rodina bude pak dostávat pravidelnou měsíční finanční pomoc z humanitárního Systému DOBRÝ ANDĚL. Všechny žádosti, které budou potvrzeny onkology a doručeny na adresu Dobrého anděla, budou okamžitě vyřízeny.

prof. MUDr. Pavel Šlampa, CSc.

Ekonomický rozbor a indikační přehled radioterapie u karcinomu prostaty, který zazněl na Postgraduálním kurzu Karcinom prostaty od A do Z 7. dubna v Kampusu MU LF.

Prof. MUDr. Vladimír Študent, Ph.D.

Otevřený dopis – reakce doc. MUDr.Vladimíra Študenta, Ph.D. na dopis prof. MUDr. Karla Odrážky, Ph.D., který reagoval na pořad v Českém rozhlase o robotické chirurgii – Radiožurnál 26.10.2011.

Mgr. Lucie Ondřichová

Medical Tribune 24/2011 (31.10.2011)
Autor: Lucie Ondřichová

Každý nemocný s metastazujícím kolorektálním karcinomem by měl být projednán na schůzce multidisciplinárního týmu, na níž se stanoví optimální strategie léčby.

prof. MUDr. Karel Odrážka, Ph.D.

Otevřený dopis – reakce na vystoupení doc. Študenta o robotické chirurgii v Českém rozhlase – Radiožurnál 26.10.2011

PhDr. Marie Nosálková, PhD.

Ve dnech 16.-20. 10. 2011 se v turecké Antalyi konal 13th World Congress of Psychooncology (IPOS, www.ipos-society.org) s podtitulem Intergrating the Psychosocial Domain into Routine Cancer Care: Bridging Continents and Cultures for Global Cancer Support.

Časopis Postgraduální medicína číslo 8/2011 ze 7.10.2011 se věnuje nákladové efektivitě v onkologii.

Martina Šmuková

Přednáška, která zazněla na 2. Psychoonkologickém sympóziu v září 2011 ve FN Motol, přináší informace o 12 leté činnosti nadačního fondu Krtek, jež spolupracuje s Klinikou dětské onkologie FN Brno a svou činností na poli osvěty, vzdělávání, výzkumu a konkrétní podpory pomáhá onkologicky nemocným dětským pacientům a jejich rodinám.

Mgr. Alice Picková

Přednáška, která zazněla na 2. Psychoonkologickém sympóziu v září 2011 ve FN Motol, se zaměřuje na to, k jakým sociálním změnám dochází v rodině po stanovení onkologické diagnózy u dítěte a jak mohou sociální pracovníci rodině pomoci.

Vlasta Průchová

Přednáška, která zazněla na 2. Psychoonkologickém sympóziu v září 2011 ve FN Motol, ukazuje na konkrétních projektech možnosti e-learningu ve vzdělávání dlouhodobě nemocných onkologických dětských pacientů a zabývá se i specifiky práce speciálního pedagoga u dětí v nemocnici.

Helena Švábová

Přednáška zazněla na 2. Psychoonkologickém sympóziu v září 2011 ve FN Motol a věnuje se účelu a postupu separace krvetvorných buněk u dětských pacientů. Popisuje přípravu dítěte na separaci, její průběh, komplikace a specifika separace velmi malých dětí a přístupu k dětskému pacientovi.

PhDr. Ivona Šporcrová

Přednáška, která zazněla na 2. Psychoonkologickém sympóziu v září 2011 ve FN Motol přináší pohled do rodiny dospělého onkologicky nemocného rodiče. Pomocí kasuistiky jsou ukázány emoce, které nemocný cítí k jednotlivým členům rodiny, jeho úvahy a jednání a také výsledky a průběh psychoterapie terminálně nemocného.

Mgr. Alexandra Škrobánková

Přednáška zazněla na 2. Psychoonkologickém sympóziu v září 2011 ve FN Motol a osvětluje roli psychoterapie u terminálně nemocného pacienta. Co může psychoterapie nabídnout klientovi, co jeho rodině a co personálu, který se o terminálně nemocného stará? Co umírající potřebuje slyšet nebo vyřknout? Přednáška je ilustrována dvěma kasuistikami.