Podklady pro každodenní praxi i racionalizaci nákladů v onkologii. Informace o změnách v cenách a úhradách, přehled stanovisek ČOS k jednotlivým správním řízením SÚKL a dohody s plátci péče. Racionalizace nákladů spolu se snižováním výskytu a úmrtnosti nádorů by nebyla možná bez sledování dat o demografii, výskytu a léčbě onkologických onemocnění a objektivního popisu produkce českých nemocnic.
Články
Vstupem pro publikaci jsou údaje z Národního onkologického registru. Registrovány jsou všechny novotvary kromě nezhoubných.
Počet hlášených onemocnění do Národního onkologického registru k 30. 9. 2018.
ÚZIS ČR si Vás dovoluje pozvat k odbornému setkání k problematice sběru dat Národního onkologického registru (NOR) se zaměřením na změny, které ve sběru dat NOR nastanou od 1. ledna 2019. Na odborné setkání jsou zváni zejména zástupci poskytovatelů zdravotních služeb, kteří garantují, koordinují a zajišťují předávání údajů do Národního onkologického registru. S ohledem na význam problematiky sběru dat NOR pro plánování a hodnocení onkologické péče v ČR věříme v hojnou účast.
Od 1. ledna 2019 vejde v platnost nová metodika Národního onkologického registru (NOR), kterou se významným způsobem mění dosavadní způsob předávání údajů do tohoto registru.
Výbor České onkologické společnosti pravidelně zveřejňuje přehled stanovisek ČOS k jednotlivým správním řízením, která byla zaslána SÚKLu. Dne 26.9. 2018 zaslal výbor ČOS stanovisko k přípravku Lartruvo, Lorlatinib a Dacomitinib.
Počet hlášených onemocnění do Národního onkologického registru k 31. 8. 2018.
Souhrn závěrů z jednání zástupců ČOS, SČP a VZP – 3. 5. 2017, 13. 6. 2017, 31. 10. 2017 a 8. 6. 2018. Dokument byl zveřejněn 29. 6. 2018 s aktualizací k 1. 7. 2018. Dne 30. 8. 2018 byl na Linkos doplněn podepsaný scan dokumentu.
Dne 24. srpna zaslalo oddělení koncepce Územního pracoviště VZP ČR dopis vedení České onkologické společnosti ČLS J.E.P. a České pneumologické a ftizeologické společnosti ČLS J.E.P. s prosbou o spolupráci ve věci léčivého přípravku Opdivo pro léčbu karcinomu plic. Součástí je i informace o vytvoření signálních VZP výkonů 99888 a 99889 k identifikaci pacientů se skvamózním/neskvamózním karcinomem plic (od 1. 9. 2018) a apel na nutnost vykazování signálních VZP výkonů spolu s diagnózou dle MKN 10 pro karcinom plic.
Výbor České onkologické společnosti pravidelně zveřejňuje přehled stanovisek ČOS k jednotlivým správním řízením, která byla zaslána SÚKLu. Dne 10. 8. zaslal výbor ČOS stanovisko k přípravku Egistrozol.
Předběžná registrace na Pracovní konferenci Academy of Health Care Management je otevřena. Konference zhodnotí dosažený pokrok, definuje nezdary a stanoví cíle pro další období. Na konferenci vystoupí představitelé Ministerstva zdravotnictví, Poslanecké sněmovny, zástupci pacientských organizací, poskytovatelů, plátců, odborné veřejnosti a další.
Počet hlášených onemocnění do Národního onkologického registru k 31. 7. 2018.
Výbor České onkologické společnosti pravidelně zveřejňuje přehled stanovisek ČOS k jednotlivým správním řízením, která byla zaslána SÚKLu. Dne 4. 7. zaslal výbor ČOS stanovisko k přípravku KISQALI.
Počet hlášených onemocnění do Národního onkologického registru k 28. 6. 2018.
Výbor České onkologické společnosti pravidelně zveřejňuje přehled stanovisek ČOS k jednotlivým správním řízením, která byla zaslána SÚKLu. Dne 22. 6. zaslal výbor ČOS stanovisko k přípravkům Tagrisso a Javlor.
Výbor České onkologické společnosti pravidelně zveřejňuje přehled stanovisek ČOS k jednotlivým správním řízením, která byla zaslána SÚKLu. Dne 20. 6. zaslal výbor ČOS stanovisko k přípravkům Xalkori a Mitomycin.