Česká onkologická společnost ČLS JEP

Informace o České onkologické společnosti ČLS J.E.P., nejnovějším dění v ČOS, o jejích odborných sekcích a pracovních skupinách. Informace pro členy ČOS, vyjádření ČOS k aktuálním otázkám, zápisy ze zasedání výboru, spolupráce s partnerskými odbornými společnostmi a institucemi, dohody s plátci péče a další důležitá sdělení pro členy ČOS.

Rychle k dohodám ČOS s plátci péče

Nejnovější články a videa

Počet nalezených článků: 896 zrušit všechny filtry
MUDr. Katarína Petráková, Ph.D

Od roku 1993 pracuji v Masarykově onkologickém ústavu v oboru klinické onkologie. Od roku 2000 zastávám funkci zástupce přednosty Kliniky komplexní onkologické péče MOÚ pro léčebně-preventivní činnost. Současně se podílím na výuce studentů medicíny. V minulém volebním období jsem byla členkou Revizní komise ČOS, kde jsem měla možnost získat zkušenosti s prací ve výboru, ve které bych ráda pokračovala.

MUDr. Petra Holečková, Ph.D., MBA

1. LF UK Praha jsem absolvovala v roce 1997 a nastoupila na Oddělení radiační onkologie v Chebu, odkud pocházím.

Od roku 2002 pracuji na Ústavu radiační onkologie Nemocnice Na Bulovce a 1. LF UK Praha, po návratu z mateřské dovolené jako zástupce primáře a vedoucí lůžkového oddělení.

Mám atestaci I a specializaci z radioterapie, atestaci z klinické onkologie a z klinické výživy a intenzivní metabolické péče. V současné době se připravuji na atestaci z paliativní medicíny.

V roce 2014 jsem dokončila postgraduální studium (Ph.D.) na LF HK UK Praha a v roce 2010 jsem absolvovala program MBA.

Zaměřuji se na renální karcinomy, nádory hlavy a krku, výživu onkologických pacientů a paliativní péči v onkologii.

S rodinou žijeme v Praze na Žižkově, mám dvouletého syna Matěje.

Ve volných chvílích se věnuji komunikaci s přesahem využití v medicínské praxi, v zimě lyžování a v létě chalupaření.

Prof. MUDr. David Cibula, CSc
  • Absolovent 1. LF UK v Praze v roce 1992.
  • Od r. 2003 vedoucí Onkogynekologického centra VFN.
  • Prezident Evropské společnosti gynekologické onkologie (ESGO - European Society of Gynecological Oncology), předseda Středoevropské kolaborativní skupiny v onkogynekologii, sdružující pracoviště v ČR, v Polsku a na Slovensku (CEEGOG - Central and Eastern European Gynecologic Oncology Group), místopředseda Onkogynekologické sekce ČGPS, předseda Task force zaměřené na onkochirurgii (SURGEON) v rámci ESGO.
  • Organizátor řady postgraduálních mezinárodních akcí v onkogynekologii, včetně chirurgického workshopu pořádaného každé 2 roky v Praze (IVW - International Videoworkshop on Radical Surgery in Gynecological Oncology)
  • Editor International Journal of Gynecological Cancer

 

prof. MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc.

Vážené kolegyně a kolegové,
V onkologii pracuji 47 let a zažila jsem kolosální proměny oboru klinická onkologie i radiační onkologie. Jsem primářka a emeritní přednostka Onkologickou kliniky I. LF UK a Thomayerovy nemocnice, kterou jsem založila před 24 lety.
Díky vašim hlasům jsem mohla ve výboru ČOS pracovat v minulých volebních obdobích. Řada problémů se nám dařilo řešit lépe jiná hůře.

MUDr. Hana Študentová

Narodila jsem  v roce  1979 v Olomouci,  studium všeobecného lékařství jsem absolvovala na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, přičemž jeden semester studií jsem strávila  na Fakultě biomedicínských věd v britském Wolverhamptonu v rámci programu Erasmus-Sokrates. Po promoci v roce 2004 jsem se několik let věnovala kardiologii, nakonec jsem se však rozhodla pro onkologii a atestaci z klinické onkologie jsem složila v roce 2010.  Aktuálně dokončuji své postgraduální studium na téma: “Kardiovaskulární rizikové faktory u onkologicky nemocných léčených cílenou  léčbou”.

Pracuji jako klinická onkoložka na Onkologické klinice ve Fakultní nemocnici  v Olomouci , současně jako vedoucí lékařka oddělení klinických studií a  subinvestigátorka desítek klinických studií. Práce mě baví, je zajímavá, pestrá, navíc člověka nutí se neustále sebevzdělávat.  Práce s lidmi mě nabíjí, není to sice vždy jen příjemné, ale člověk se pořád učí a sám “tvaruje”. Rovněž působím jako odborná asistentka na  Lékařské fakultě Univerzity Palackého  v Olomouci.  Aktivně se věnuji přednáškové a publikační činnosti, mezi hlavní oblasti mého zájmu patří léčba urogenitálních nádorů.

Jsem členkou České onkologické společnosti a ESMO.

Chtěla bych přidat ruku k dílu a aktivně se podílet na dění v Onkologické společnosti, nikoliv jen kriticky sledovat události z gauče doma u krbu. Ráda bych, aby ve výboru ČOS zasedli lidé s morálním kreditem a jasnou vizí.  Lidé ochotní komunikovat napříč celou společností.  Lidé s nápady. Lidé, jež nadřazují všeobecný zájem nad svůj vlastní. Lidé, pro něž je kvalita poskytované onkologické péče v ČR důležitější než vidina vlastního zisku.                V neposlední řadě však lidé, jež jsou skutečně ochotni věnovat svůj čas a pravidelně se účastnit jednání a důležitých rozhodování v rámci zasedání výboru.

 

MUDr. Jiří Tomášek, Ph.D.

Po atestaci z vnitřního lékařství I. stupně jsem 12 let pracoval na Oddělení klinické onkologie FN Brno a od roku 2009 pracuji v MOÚ. Tématem mé disertační práce bylo sledování změn jaterní funkce při multimodální léčbě primárních a sekundárních nádorů jater. Podílím se na výuce studentů v českém i anglickém jazyce. Ve své práci si velmi vážím spolupráce založené na vysoké profesionalitě, kolegialitě a vzájemném respektu.

K mým koníčkům patří nádory GIT, neuroendokrinní neoplázie, urologické malignity, ornitologie a dogtrekking.

Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc.

Absolvent lékařské fakulty v Brně 1979, kde také disertace 1993, habilitace 1998 a profesura 2003 v oboru chirurgie na onkologická témata. Atestován v oboru chirurgie I. a II. stupně, v oboru klinická onkologie, zakladatel a examinátor nadstavbového oboru onkochirurgie. Od roku 1979 dosud pracuje v různých funkcích s přestávkami v Masarykově onkologickém ústavu v Brně. V letech 1985 a 1988 vědecký pracovník v Paterson Institute for Cancer Research v Manchesteru, UK, v letech 1990-1992 ve Wistar Institute a Pennsylvania University v Philadelphii, USA, letech 1998-2000 docent Chirurgické kliniky LF MU ve FN Brno, poté ředitel MOÚ (1990-91), náměstek ředitele MOÚ pro rozvoj, vědu a výuku (1991-98), znovu sekundární lékař (2008-2010), v roce 2010 vyhozen z práce pro nadbytečnost pověřeným ředitelem prof. J. Vorlíčkem, pak zaměstnán na částečné úvazky v KOC Jihlava a na Chirurgické klinice I.LF UK v ÚVN Praha, na základě výběrového řízení od října 2014 opět ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně. Senátor PČR s mandátem do října 2016, předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu.

Předseda panelu 3-onkologie Agentury zdravotnického výzkumu MZd ČR,
člen Vědecké rady Univerzity Karlovy, Vědecké rady AZV a Vědecké rady České lékařské komory. Vedoucí Sekce onkochirurgie, člen výboru České chirurgické společnosti a Společnosti gastrointestinální onkologie.

Ve výboru České onkologické společnosti pracuje již od konce devadesátých let, v letech 2002-2006 jako vědecký tajemník, byl spolutvůrcem Národního onkologického programu a koncepce integrace specializované onkologické péče do komplexních onkologických center, v roce 2006 se vzdal funkce vědeckého tajemníka pro nesouhlas s konáním předsedy ČOS, od posledních voleb 2011 pracoval pro ČOS jako člen výboru z pochopitelných důvodů distančně, připisuje si významný podíl na ustavení nadstavbových atestací z onkochirurgie při IPVZ od roku 2012.

Doc. MUDr. Jana Prausová, Ph.D., MBA

Přednostka Onkologické kliniky 2. lékařské fakulty a Fakultní nemocnice v Motole. Dříve primářka Radioterapeuticko - onkologického oddělení v Motole, celkem po dobu 31 let tamtéž.

Uvařím to, co Jindřich zastřelí :)

MUDr. Renata Koževnikovová

Po ukončení studia  na II. LF UK v r. 1992 jsem začala pracovat na Radioterapeutickém a onkologickém oddělení FN Motol, jako  onkolog a radioterapeut , postupně jsem  získala I. a II. atestaci v oboru Radiační onkologie. Od r. 2002 pracuji  jako klinický onkolog v Onkocentru Medicon Services  Praha  4, atestaci z  Klinické onkologie jsem složila v r. 2003. O r. 2013 pracuji na pozici vedoucí lékařky. Naše pracoviště je specializované na léčbu karcinomu  prsu  ve všech stadiích  včetně prevence a  léčby  lymfedému.

Práce onkologa mě přivedla k paliativní  péči, která se pro mne stala nedílnou součástí komplexního onkologického přístupu. Dlouhodobě spolupracuji s Hospicem Dobrého pastýře v Čerčanech, v současnosti především v oblasti domácí  hospicové péče.  Od r. 2014 mám atestaci v oboru Paliativní medicína.

Atestace: Radioterapie I a II, Klinická onkologie, Paliativní medicína

Prof. MUDr. Jindřich Fínek, PhD, MHA

Dvacátý prvý rok pracuji buď ve funkci primáře onkologického oddělení, či přednosty onkologické kliniky fakultní nemocnice v Plzni. 

Vynikám ve střelbě dlouhou kulovou zbraní.  

MUDr. Jiří Bartoš, MBA
narozen 1962 absolvent 2. LF UK v Praze od roku 1988 pracuji v Krajské nemocnici Liberec atestace z radioterapie a klinické onkologie od roku 2003 přednosta KOC člen ČOS (2007-11 člen výboru),České společnosti paliativní medicíny, České urologické společnosti
MUDr. Iveta Kolářová, Ph.D.

Vystudovala jsem 1. LF UK v Praze, složila jsem atestace I. a II. stupně v oboru radiační onkologie a atestaci z klinické onkologie.  V roce 2010 jsem ukončila doktorandské studium na Katedře radiobiologie Univerzity obrany v Hradci králové. Tématem mé práce bylo využití fúze obrazu PET/CT pro plánování radioterapie u nádorů hlavy a krku. Pracuji v Komplexním onkologickém centru Pardubického kraje, kandiduji do revizní komise ČOS.   V minulém volebním období jsem byla členkou Revizní komise ČOS, měla jsem možnost získat zkušenosti s touto prací, ve které bych nadále ráda pokračovala.

MUDr. Michaela Matoušková
MUDr. Michaela Matoušková

Jmenuji se Michaela Matoušková, jsem urolog a klinický onkolog, věnuji se především uroonkologii. Aktivně přednáším a publikuji (Doporučené postupy v uroonkologii – pracujeme na jejich aktualizaci, Modrá kniha ČOS, Klinická onkologie …), účastním se klinických studií, zaměřených na urologickou onkologii.

MUDr. Jan Vydra
Vážení kolegové, Promoval jsem v roce 1983, vedle klinické praxe bylo vždy mým zájmem hledání příčin a následků a stanovení optimálního postupu a jeho ověření v klinické praxi a zavedení metodiky do praxe. Interní lékařství jsem se učil na 1. Interní klinice 1LF UK, klinickou onkologii na Onkologické klinice v Praze pod vedením Doc. MUDr. Jaroslavy Jakoubkové a molekulární genetiku v Ústavu Molekulární genetiky ČSAV pod vedením prof. Jan Svobody. Jsem úspěšným řešitelem několika výzkumných úkolů – Karcinom ledviny, Vícečetná léková rezistence, Prognostické faktory karcinomu prsu a dalších. Věnuji se též klinickým studiím nových léčiv. Od roku 1983 pracuji v Ústavu onkologie a rehabilitace Na Pleši (nyní nemocnice Na Pleši), kde jsem prošel všemi klinickými funkcemi a v současnosti jsem zdravotním ředitelem této takřka stoleté instituce. Dále pracuji jako klinický onkolog a zároveň pracuji jako odborný asistent na onkologické klinice 1LF UK.
Doc. MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA

Narozen v roce 1970, absolvent 1.LF UK Praha. 

Po promoci jsem pracoval v Ústavu radiační onkologie Bulovka a potom ve FN Královské Vinohrady. Od roku 2006 jsem přednostou Onkologické kliniky FN Ostrava. 

Byl jsem členem minulého výboru ČOS, do současného výboru jsem zvolen nebyl. Moje názory jsou dost vyhraněné a bývám často v menšině, na což jsem si už zvykl.