Onkologické onemocnění často ovlivní mnohé, a to včetně vztahů s lidmi v našem okolí. Rádi bychom Vás pozvali na seminář zaměřený na zlepšení těchto vztahů. Respektive na to, jak se ve vztazích o něco lépe vyznat, zjistit proč nefungují tak, jak bychom si přáli a proč některé vztahy v životě udržujeme, i když nám nic nepřinášejí. Probereme i další související témata.
Cílem je předat účastníkům konkrétní praktické nástroje do každodenního života. Seminář je zaměřen na osvojení těchto základních dovedností:
- Jak zlepšit a posilovat vztahy s lidmi v našem okolí
- Jak rozpoznat nefunkční vztahy, bez zbytečných emocí
- Jak rozpoznat, proč to ve vztahu „drhne“, a co s tím můžeme udělat
- Jak jsme na tom s ochranou svých hranic a jak prosazovat svoje práva
- Jak dávat zpětnou vazbu (či kritizovat) tak, aby to bylo přijato
- Jaký vliv mohou mít vztahy na naše zdraví
PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D. – jako psycholog pracuje především s onkologicky či jinak dlouhodobě nemocnými. Věnuje se možným vlivům naší psychiky na imunitní systém a zdraví. Dlouhodobě se zaměřuje na oblast zvládání psychické zátěže a stresu. Je předsedou výboru psychoonkologické sekce při České lékařské společnosti JEP. Dále působí jako lektor výuky psychoonkologie na Univerzitě Karlově v Praze a psychoneuroimunologie v rámci Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví.