Nabízíme Vám záznam druhého živého přenosu (webináře) z cyklu #MysliProtiRakovine, jehož hlavním tématem byl strach - strach z návratu nemoci, strach z výsledků vyšetření, strach z budoucnosti a návody, jak se se s touto emocí, která doprovází onkologické onemocnění vyrovnat. Hostem psychologa PhDr. Ing. Martina Pospíchala byla klinická psycholožka a psychoterapeutka Mgr. et Mgr. Veronika Víchová. Během přenosu zazněla i zcela praktická doporučení, jak se strachem pracovat!
Video obsahuje slidy, sledujte jej proto v režimu celá obrazovka (šipky vpravo dole pod videem).
Dozvěděli jsme se celou řadu teoretických informací, o tom, jaké jsou zdroje strachu, ale seznámili jsme se také s praktickými technikami, které můžeme využít ve chvíli, kdy cítíme strach a obavy, například před sdělením výsledků vyšetření. Seznamte se s technikami zvládání strachu a vyberte si ty, které Vám vyhovují a pomáhají právě Vám!
Zúčastněte se, prosím, našeho malého průzkumu (vlevo)! Během živého přenosu diváci odpovídali na čtyři otázky, stejné otázky najdete v levé části obrazovky. Budeme moc rádi, když se zúčastníte tohoto malého průzkumu a zakliknete odpovědi na otázky o tom, zda zažíváte během léčby strach a co Vám nejvíce pomáhá. Děkujeme!
Podívat se můžete i na rozhovor, který jsme natočili hned po skončení přenosu s přednášejícími.
Co nás čeká dál v projektu #MysliProtiRakovine?
Příští webinář cyklu #MysliProtiRakovine se bude konat 16. ledna 2019 ve 13 hodin a bude se věnovat síle opory našich nejbližších. Během přenosu ukážeme, jak mohou dobře fungující vztahy pozitivně ovlivnit náš zdravotní stav, co sami můžeme udělat pro zlepšení vztahů s nejbližšími i jak mohou naši nejbližší pečovat sami o sebe tak, aby byli schopni poskytovat nemocnému dlouhodobě podporu. Lednovým hostem psychologa Martina Pospíchala bude klinická psycholožka s funkční specializací pro psychoterapii PhDr. Eva Tošnerová. Dotazy můžete pokládat už nyní.