Síla jemných emocí – při zvládání onkologického onemocnění

Zveme vás na již osmou sérii přednášek oblíbeného cyklu #MysliProtiRakovine. I tato přednáška s názvem SÍLA JEMNÝCH EMOCÍ PŘI ZVLÁDÁNÍ ONKOLOGICKÉHO ONEMOCNĚNÍ, ALE I PO NĚM postupně zazní v mnoha městech České republiky a je určená společně laikům i odborníkům. Zapište si prosím data, místa konání a registrujte se. Na setkání s vámi se těší PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D., předseda výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti ČLS JEP.

Onkologické onemocnění, stejně jako jeho léčba přinášejí do života nemocného člověka, ale i jeho blízkých a zdravotníků řadu náročných emocí a s nimi spojených myšlenek. Těm jsme se věnovali v předchozím cyklu přednášek minulý rok. Vedle těch náročných, existují ale i myšlenky a emoce posilující, která mohou při zvládání nemoci výrazně pomoci. Z praxe víme, že právě naše psychika, je zásadním zdroje síly jak v čase léčby, tak i v období, kdy je nemoc již zažehnána a člověk chce dosáhnout dlouhodobého zdraví.

V rámci přednášky si budeme ukazovat jaké emoce, myšlenky a postoje mohou být užitečné – posilující, dodávající energii nemocnému člověku. Jak si je v každodenním životě udržet tak, aby naše mysl byla právě tím podporujícím faktorem léčby. Případně nám pomáhala při dlouhodobém zvládání nevyléčitelných forem nemoci, kde je její úloha neméně důležitá. Přednáška nedává zaručené návody, ale může být dobrou inspirací pro vlastní práci s myšlenkami a emocemi.

Komu je přednáška určena? 

  • Přednáška je určena pro lidi se zkušeností nemoci, jejich blízké či zdravotníky.

Kdo přednáší? 

  • PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D., předseda výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti ČLS JEP.

Je třeba se registrovat? 

  • Přednáška je zdarma, ale potřebujeme znát předem počet a složení účastníků.
  • Prosíme registrujte se zde
  • Vaše údaje slouží pouze k organizaci přednášek, nebudete-li si přát jinak.

Přednáška Síla jemných emocí při zvládání onkologického onemocnění se zatím uskuteční v těchto městech:

  • 23. září 2025 – České Budějovice, od 18 do 19:30 (místo bude upřesněno, registrace je spuštěna). Přednáška je pořádána ve spolupráci s pacientskou organizací MiaRose.

  • 7. října 2025 – Praha, od 18 do 19:30 (Lékařský dům, Sokolská 490/31, Praha – V blízkosti stanice metra I.P.Pavlova).

  • 9. října 2025 – Olomouc, přednáška je součástí pacientské konference OKNO do ONKO, pozvánka s přesnou adresou místa konání bude zveřejněna.

  • 20. října 2025 – Bratislava, od 17 do 18:30 (Centrum pomoci Ligy proti rakovine, Brestová 6, Bratislava). Přednáška je pořádána ve spolupráci s organizací Liga proti rakovine SK.

  • 21. října 2025 – Brno, od 16 do 17:30 (Magistrát města Brna, Malinovského nám. 3, Brno), registrace spuštěna). Přednáška je pořádána ve spolupráci s pacientskou organizací Nebýt na to sama.

Data a časy pro další města budou případně doplněna.

Pro Ostravu, Hradec Králové, Pardubice, případně znovu Prahu, plánujeme termíny na začátek roku 2026.

Pokud chcete projekt sdílet s přáteli nebo nám dát vědět, že se Vám líbí, využijte FACEBOOK Národního onkologického programu. Budeme rádi, když budete projekt sdílet na sociálních médiích s hastagem #MysliProtiRakovine, tak abychom v rámci projektu pomohli co největšímu počtu onkologických pacientů a jejich blízkých.   

Záznamy předchozích přednášek a webinářů najdete na stránkách projektu

Na setkání s Vámi se těší přednášející

PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D. předseda Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti ČLS JEP