Kniha se věnuje tématu psychiky člověka ve vztahu k onkologickým onemocněním. Vznikla jako úvod k důležité oblasti, která bude v ordinacích lékařů, sester, psychologů a dalších pomáhajících profesí čím dál častější. S tím, jak narůstá výskyt rakoviny v populaci, jak dokážeme čím dál většímu množství lidí účinně pomoci, logicky přibývá i těch, kteří budou otevírat související psychologická témata.
Kniha se snaží uchopit psychické reakce člověka v souvislosti s příchodem onkologického onemocnění do jeho života. Neomezuje se jen na nemocného, ale všímá si také prožívání, myšlení a chování jeho blízkých i zdravotníků. Praxe ukazuje, že se v našich profesních i soukromých životech čím dál častěji potkáváme s lidmi, kteří si prošli nebo procházejí rakovinou. Ne všichni ale vědí, jak se v takové situaci chovat, co nemocný člověk prožívá a jak ho nejlépe podpořit.
Kniha je primárně určena všem, kteří se potkávají nebo budou potkávat s tématem nemoci v rámci svojí odborné nebo pomáhající praxe. Obsahuje řadu konkrétních doporučení, zkušeností a vědecky zakotvených metod, dokreslených na reálných případech z psychoonkologické praxe. Text může být v řadě oblastí užitečný i pro blízké onkologicky nemocných lidí, nebo ty, kteří se s tématem potkávají v osobním životě.
- Autoři: PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D.
- Pořadí: 1
- Nakladatelství: Grada
- Odkaz: https://www.grada.cz/psychoonkologie-14345/
- Stránky: 172
- Místo: Praha
- ISBN: 978-80-271-5308-4
- Rok: 2024
- Sdílejte na: