Možnosti využití tzv. mindfulness principů pro zvýšení kvality života a zdraví pacientů

  • Čas konání živého přenosu: -
    Přidat do kalendáře: 2020-05-27 17:15:00 2020-05-27 18:15:00 Europe/Prague Živý přenos: Možnosti využití tzv. mindfulness principů pro zvýšení kvality života a zdraví pacientů V rámci webového semináře vám představíme přístupy založené na tzv. mindfulness principech, které jsou poměrně účinné pro zvládání stresu a emocí souvisejících s léčbou. Jde o schopnost, kterou je možné si osvojit a postupně rozvíjet pravidelným cvičením (podobně jako trénujete nějakou jinou schopnost). Podle zahraničních klinických studií, které zmíníme v úvodní přednášce webináře pomáhají metody založené na mindfulness základech zvyšovat kvalitu a prožívání života u onkologicky nemocných nebo těch, kteří onkologické onemocnění překonali. Programy, které systematicky a dlouhodobě rozvíjejí všímavost, si postupně získávají podporu a důvěryhodnost, jako podpůrná léčba onkologicky nemocných. Hostem Martina Pospíchala bude lektor Jan Burian, který vede kurzy mindfulness zaměřené na zvládání stresu a emocí. Absolvoval psychoterapeutický výcvik v satiterapii a trénink pro lektory MBCT organizovaný Oxfordským centrem pro mindfulness. Už několik let rozvíjí kurzy mindfulness pro širokou veřejnost nebo organizace. O jeho zkušenost a možnostech využití si budeme povídat. PhDr., Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, katedře psychologie. https://www.linkos.cz/ceska-onkologicka-spolecnost-cls-jep/o-portalu/zive-prenosy/moznosti-vyuziti-tzv-mindfulness-principu-pro-zvyseni-kvality-zivota-a-zdravi-pa/ -

V rámci webového semináře vám představíme přístupy založené na tzv. mindfulness principech, které jsou poměrně účinné pro zvládání stresu a emocí souvisejících s léčbou. Jde o schopnost, kterou je možné si osvojit a postupně rozvíjet pravidelným cvičením (podobně jako trénujete nějakou jinou schopnost).

Podle zahraničních klinických studií, které zmíníme v úvodní přednášce webináře pomáhají metody založené na mindfulness základech zvyšovat kvalitu a prožívání života u onkologicky nemocných nebo těch, kteří onkologické onemocnění překonali. Programy, které systematicky a dlouhodobě rozvíjejí všímavost, si postupně získávají podporu a důvěryhodnost, jako podpůrná léčba onkologicky nemocných.

Hostem Martina Pospíchala bude lektor Jan Burian, který vede kurzy mindfulness zaměřené na zvládání stresu a emocí. Absolvoval psychoterapeutický výcvik v satiterapii a trénink pro lektory MBCT organizovaný Oxfordským centrem pro mindfulness. Už několik let rozvíjí kurzy mindfulness pro širokou veřejnost nebo organizace. O jeho zkušenost a možnostech využití si budeme povídat.

PhDr., Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, katedře psychologie.

Bohužel, živý přenos již proběhl. Video záznam po zpracování zveřejníme v samostatném článku.

Otázky na přednášející
Máte-li otázky na přednášející, pošlete je prosím pomocí formuláře níže. Otázky budou zodpovězeny v rámci živého přenosu.
např. Jana H., Kolín
Akce